2019/2020 Bus Schedule

Homeroom Start Time - 8:35am 
Dismissal - 3:05pm

| BUS #1  |
8:06am  MULLER & RESERVE
8:07m  MULLER & AZALEA
8:08am EUGENE & MULLER
8:09am CORMIER & EUGENE 
8:11am 102 MULLER
8:13am 4 WHEELER
8:14am 7 SPRINGS & WHEELER
8:19am BROWN & LEXINGTON
8:19am LEXINGTON & SO BEDFORD
8:21am LEXINGTON & MARRETT
8:22am LEXINGTON & OLD COLONY
8:23am LEXINGTON & MCGINNIS

| BUS #3 | 
8:02am 20 WILMINGTON
8:04am CAMBRIDGE & KINNEY
8:06am HOLLY & NELSON
8:07am ALMA & CHESTNUT
8:07am CHESTNUT & DENNIS
8:09am CAMBRIDGE & EDSEL
8:10am LEROY & PHYLLIS
8:11am  ELLEN & PAULA
8:12am CUTTING/ALLISON & WILMINGTON  
8:13am WILMINGTON & WOODHILL
8:14am ALCINE/PROUTY & WILMINGTON
8:15am SARAH & WILMINGTON
8:16am GEDICK & GIBSON
8:17am JACKSON & MARJORIE
8:18am HIGH PINES & PROUTY 

| BUS #7 |
8:10am 103 WINN (ST. MARGARET'S PARKING LOT)
8:11am  BEACON VILLAGE @ ENTERANCE
8:13am KIMBALL & PEARL
8:15am PEACH ORCHARD & PEARL & WINTER
8:16am   JULIA CONNORS & PEACH ORCHARD
8:16am  PEACH ORCHARD & WELLESLEY
8:17am  MAPLE & PEACH ORCHARD
8:18am  PEACH ORCHARD @ ARCHSTONE
8:21am  172 WINN 
8:22am FORBES & SEARS
8:23am  BRIARWOOD & SEARS/LIBRARY

| BUS #8 |
8:10am  GLEN & OVERLOOK
8:14am  MOUNTAIN @ END ( LITTLE BROOK)
8:15am  MOUNTAIN & OXBOW 
8:16am  50 MOUNTAIN
8:17am  HERITAGE & MOUNTAIN VIEW
8:18am  MANOR & MOUNTAIN
8:19am WILDMERE & WINN
8:20am  HAMPDEN & WINN
8:22am  HEATHER & CENTER
8:23am  CENTER & FARMS


| BUS #11 |
8:02am  FOXHILL & WESTWOOD
8:03am  FOXHILL & WESTWOOD
8:04am FOXHILL & VINCENT
8:05am  BOULDER & FOX HILL
8:06am  DONALD & HART [ 1ST ]
8:07am  DONALD & HART [ 2ND ]
8:08am  CORBETT & MILL
8:09am  MILL & THORNTON
8:10am   FREEPORT & MILL
8:10am  MILL & SPRING VALLEY
8:11am   MILL & MALLARD
8:12am   MILL & MULBERRY/TOWNLINE
8:15am  DRAKE & FREEPORT/HARRIS
8:17am   CHANDLER & REDCOAT
8:18am   CHANDLER & HARRIS
8:19am   LOCUST & MILL
8:21am   CIERRA & LOCUST
8:21am   LOCUST & SPARHAWK [ 2nd ]
8:22am  ANGELA & LOCUST

| BUS #14 | 
8:10am  ARTHURWOODS & DALE & LONG
8:12am  GLENWOOD & HILLCREST & LEOPOLD
8:12am  HILLCREST & PATHWOOD
8:13am  PATHWOOD & FOREST
8:14am  CAREY & MARION
8:15am  CAREY & MEADOWVALE
8:17am  MOHAWK & TERRACE HALL
8:19am  HILLTOP & SANDY BROOK
8:20am  HICKORY & HILLTOP
8:20am  HILLTOP & PINE RIDGE
8:22am  ST. MARKS & TERRACE HALL

| BUS #15 | 
8:04am  WESTWOOD & WILMINGTON
8:05am   STANWOOD & WILMINGTON
8:06am  RADCLIFFE & WHEATLAND
8:07am  LISA & SANDRA & WILMINGTON
8:08am  MEADOWCROFT & PARK
8:09am  BROOKSIDE & SANDRA
8:10am  CARTER & WILMINGTON
8:13am  CAROLINE & CATHY
8:14am  ROCKYHILL  & STONEHILL & UPLAND
8:15am   UPLAND & WILDWOOD
8:16am    FOXHILL & UPLAND
8:17am   FOXHILL & SKILTON
8:18am   CRESTHAVEN & SKILTON  [ 2nd ]
8:19am   CAMBRIDGE & SKILTON
8:21am   MILL & ROBERT

| BUS #16 | 
8:05am  CAMBRIDGE & COUNTY & LEROY
8:07am  OLEAN & SKELTON
8:08am  MACON & SKELTON
8:09am  GIDLEY & PRINCETON
8:10am  FRANCIS WYMAN & MELLIN
8:11am   FRANCIS WYMAN & GLORIA [ 1ST ]
8:12am  CEDAR & FRANCIS WYMAN
8:13am  FRANCIS WYMAN & JUNIPER
8:14am  FRANCIS WYMAN & MORRISON
8:16am  FRANCIS WYMAN & ST MARYS
8:17am  FOUR ACRES & CAMBRIDGE
8:19am  CAMBRIDGE & LANTERN
8:20am  CAMBRIDGE & GREAT PINES
8:21am  245 CAMBRIDGE
8:21am  259 CAMBRIDGE
8:22am  211 CAMBRIDGE
8:23am  CHURCH & RAYMOND

| BUS #18 | 
8:08am  BARON PARK & MIDDLESEX TPKE EXT.
8:09am 261 MIDDLESEX TPKE EXT 
8:11am  BEDFORD & GREENWOOD [ 1 ]
8:12am  99 BEDFORD [ ST. MALACHY'S ]
8:13am  BEDFORD & LAUREL
8:18am 2ND & 3RD [ ROTARY @ WEGMANS ]

Bus Information Request Form