2019/2020 Bus Schedule

Homeroom Start Time: 8:35am
Dismissal:  2:40pm

| BUS 2 |       
8:15 AM  2nd Ave @ The Tremont        
8:18 AM   Baron Park - Bldg 3        
8:19 AM   Fowler & Terrace Hall         
            
| BUS 4 |       
8:12 AM   Bedford  & Maureen         
8:13 AM   Bedford  & McCarthy         
8:13 AM   Buckman  & Francis Wyman         
8:14 AM   Francis Wyman  & Gloria         
8:15 AM   87 Francis Wyman        
8:16 AM   75 Francis Wyman        
8:17 AM   Eastern  & Francis Wyman         
8:18 AM   2 Morrison        
8:18 AM   Francis Wyman  & Tami         
8:19 AM   Manhattan  & Morrison  (1)        
8:20 AM  Manhattan  & Morrison  (2nd)        
8:21 AM  Manhattan  & Violet         
            
| BUS 5 |         
8:08 AM   48 Francis Wyman         
8:10 AM   Evelyn & Francis Wyman         
8:10 AM   Francis Wyman & Highland Way        
8:11 AM    College & Francis Wyman         
8:12 AM   Amherst  & Mellin  & University
8:12 AM   9 University        
8:13 AM   Bates & Sewall & University         
8:14 AM   Cedar & Sewall         
8:15 AM   Cedar & Savin         
8:17 AM   Bedford  & Laurel         
8:18 AM   Bedford & Humboldt         
8:20 AM  Chadwick & Maud Graham         
8:21 AM  14 Maud Graham        
8:24 AM 13 Terrace Hall        
            
| BUS 6 |      
8:15 AM  Baron Park - Pkg Lot on Bend        
8:20 AM  Baron Park - Pool/Rock

| BUS 9 |    
8:05 AM   129 Cambridge    
8:07 AM   High School @ Arlington  Gate    
8:09 AM   High School @ Anna Rd Path    
8:14 AM   30 S Bedford     
8:16 AM   15 Stony Brook    
8:17 AM   Barbara & Mildred     
8:18 AM   29 Sunset    
8:18 AM   Mildred  & Sunset     
8:20 AM  Michelle & Stony Brook
8:21 AM  6 Brown     
8:22 AM  11 Brown    
8:23 AM  33 Sandy Brook    
8:24 AM  11 Sandy Brook    
        
| BUS 10 |     
8:12 AM   Church & Edgemont     
8:12 AM   Church & Pinevale     
8:13 AM   Church & Raymond     
8:14 AM   Hidden Valley & Lexington     
8:15 AM   30 Lexington    
8:16 AM   Lexington & Old Colony     
8:18 AM  18 Marrett    
8:18 AM  3 Marrett    
8:19 AM   Lexington & Spruce Hill     
8:20 AM  Independence & Lexington     
8:22 AM  Glendale & Pinewold     
8:23 AM  Mohawk & Pinewold     
8:24 AM  Mohawk & Victor     
        
| BUS 12 |    
8:10 AM   Macon & Skelton     
8:11 AM   Gidley & Macon     
8:12 AM  Gidley & Princeton     
8:13 AM  10 Crystal     
8:13 AM  Evergreen & Princeton     
8:14 AM  20 Crystal     
8:15 AM  32 Crystal     
8:17 AM  Pathwood & Princeton     
8:18 AM  12 Paulson    
8:19 AM  34 Paulson    
8:20 AM  Carey & Marion     
8:21 AM  Carey & Meadowvale

| BUS 17 |          
8:10 AM    33 Hilltop         
8:11 AM     Hilltop & Pine Ridge         
8:12 AM    Hickory & Hilltop         
8:13 AM    Hemlock & James         
8:14 AM    Hope & James         
8:15 AM    120 Lexington        
8:16 AM    124 Lexington        
8:16 AM    Laurel Hill & Lexington
8:17 AM    103 Lexington      
8:18 AM    93 Lexington        
8:19 AM    Lexington & Stonybrook         
8:20 AM   73 Lexington        
8:22 AM   26 Bedford         
8:24 AM   Bedford & Fairfax         
8:25AM   Dunlap & Fairfax         
8:25 AM   Fairfax & Gayland         
            
| BUS 19 |        
8:03 AM   34 Washington        
8:04 AM   Washington @ Hallmark Gardens        
8:06 AM   Daniel & Middlesex Tpke Ext        
8:08 AM   Greenwood & Pleasant  (1st)        
8:09 AM   27 Greenwood        
8:10 AM   Greenwood  & Pleasant  (2nd)        
8:11 AM    College & Liberty         
8:12 AM   7 College        
8:13 AM   Bedford & Garrity         
8:15 AM   253 Middlesex Turnpike        
8:18 AM   27 Corcoran        
8:18 AM   Crowley & Garrity         
8:19 AM   13 Corcoran        
8:20 AM  Bradford & Foster         
8:21 AM  Bradford & Luther                     

Bus Information Request Form